روزای دانشجویی

هم اکنون ظهر پنجشنبه ست و من یک ساعت نمیشه که از دانشگاه اومدم.امروز تماما کلاس فیزیولوژی تئوری داشتیم.عاشق این درسم.خیلی شیرینه و خیلی خوب یاد میگیرم. همش دلم میخواد کوئیز بدماز خود راضی

دیروز هم امتحان پرزایتولاجی (انگل شناسی) داشتیم و همش رو درست نوشتم(یکی از دلایلش هم این بود که استاد از روی جزوه من داشت سوال میگفت.هر چند که شونصد بار خودم جزوه رو خونده بودم و زحمت خودمو کشیده بودماز خود راضیعینک و تازه یه عالمه هم از جزوه نویسی من تعریف کرد.سوز به دل هر دانشجویی که همیشه دنبال جزوه میگرده.)

یه نکته رو همین جا محض اطلاعات عمومی توضیح بدم:

گفتم که امتحان "پرزایتولاجی" که در فارسی میگیم "پارازیتولوژی".شنیدین میگن فلانی "پارازیت" انداخت؟ من تازه فهمیدم پارازیت که تلفظ درستش پرزایت است یعنی "انگل" .انگل ها موجوداتی که هستند به تنهایی قادر به زندگی کردن نیستند و برای ادامه حیات به موجودات دیگه نیازمندند.و "لوژی" که تلفظ درست و امریکاییش "لاجی" است یعنی شناسایی.پس پارازیتولوژی یعنی انگل شناسی.

حالا هر بار بخوایم اسم علمی رو بگیم که به شناسایی یه چیزی میپردازه اخرش میگیم لوژی.مثلا مایکولوژی (قارچ شناسی) یا بیولوژی (زیست شناسی) و یا میکروبیولوژی که تلفظ صحیح آن مایکرو بایو لاجی است (شناسایی زندگی موجودات کوچک) این موجودات کوچک همان میکروب ها هستند که به چهار دسته ویروس ، باکتری ، قارچ و تک یاخته (از دسته انگل ها) تقسیم میشوند.

خب دیگه کلاس انگل شناسی تموم شد.در پست بعدی ازتون کوئیز میگیرمنیشخند

سخن اخر اینکه ماه اسفند هم از راه رسید و این یک آلارم است برای آغاز سال نو و بهار طبیعت.

/ 24 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ati asayesh

به به خانوممم ماما..نی نی خواهرت دنیا نیومد؟

فرزانه

چه کلاس مفیدی!!!![متفکر] ببخشید استاد! من یه سوالی دارم[خرخون] از همین مباحث امتحان میگیرید؟[اضطراب]

kimia

سلام.چه عجب خانم ماما. مامایی تا اینجاش خوش میگذره؟

محمدرضا

سلام. بروزم با :«می توان در قاب خیس پنجره / چک چک آواز باران را شنید...»[گل]

فرزانه

پس آپپپپت کو؟ چرا نآپپپوندی؟[کلافه][عصبانی]

شوریده

سلام فریبای عزیز مهربان سال نو رو پیشاپیش بهت تبریک میگم...یا حق.[گل][گل]

محمدرضا

سلام. بروزم با... خودتون تشریف بیارین و ببینین[گل]